۰۱۷-۳۲۵۲۶۳۲۶
mftgorganbranch@gmail.com

Cisco

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
Cisco

«شرکت سیسکو سیستمز»(Cisco Systems)  شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن‌خوزه کالیفرنیا در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت محصولات مربوط به شبکه و ارتباطات را طراحی می‌کند و با سه نام تجاری مختلف سیسکو، لینکسیس و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می‌رساند. در ابتدا، سیسکو فقطروترهای چند پروتکل تولید می‌کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت‌های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌توان پیدا کرد.

شرکت سیسکو هم اکنون با ۵۱۴۸۰ کارمند دارای بازده ۲۸٫۴۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ و سود خالص ۵٫۵۸ میلیارد دلار می‌باشد. شعار فعلی سیسکو این است: «به شبکه انسان خوش آمدید». شرکت سیسکو در سال ۲۰۰۳ موفق به دریافت جایزه ریاست جمهوری ران براون  برای کیفیت عالی در روابط کارمندان و جامعه گردید.

سیسکو دوره هایی را برای متخصصین در زمینه‌های مختلف شبکه ارائه می‌کند. که عبارتند از:

   CCIE - Cico Certified Internetwork Expert (متخصص شبکه بندی سیسکو)

   CCNP - Cisco Certified Network Professional (حرفه‌ای شبکه سیسکو)

   CCDP - Cisco Certified Design Professional (حرفه‌ای طراحی سیسکو)

    CCIP - Cisco Certified Internetwork Professional (حرفه‌ای شبکه بندی سیسکو)

    CCSP - Cisco Certified Security Professional (حرفه‌ای امنیت سیسکو)

    CCVP - Cisco Certified Voice Professional (حرفه‌ای تلفن اینترنتی سیسکو)

    CCDA - Cisco Certified Design Associate (همکار طراحی سیسکو)

   CCNA - Cisco Certified Network Associate (همکار شبکه سیسکو)

    CCSI - Cisco Certified Systems Instructor (آموزش دهنده سیستم‌های سیسکو)

سالانه هزاران دستگاه توسط نمایندگان فروش این شرکت در سراسر دنیا به فروش می‌رسند. مشتریان این شرکت جهت طراحی شبکه‌های مبتنی بر سیسکو پیاده سازی و نگهداری و عیب یابی آنها به متخصصین زیادی در سطوح و شاخه‌های مختلف نیاز دارند

سطح Entry:

مدرک قابل ارائه در این دوره CCENT است که تقریبا معادل مدرک +Network است. این دوره به طور خاص در ایران برگزار نمی‌شود و در عوض دوره آموزش CCNA  در آموزشگاه‌ های مختلف ارائه می‌شود که سطح آن از CCENT بالاتر است.

سطح Architect:

این سطح یکی از بالاترین سطوح مدارک مهندسی شبکه است. درواقع مدرک نهایی CCDE را معمولا معادل دکترای شبکه در گرایش Design می‌دانند.

سطوح Associate و Professional و Expert:

سطح Associate یا دستیار، یعنی قرار گرفتن در ابتدای مسیر حرفه ای شدن.

بعد از اخذ مدرک CCNA بسته به علاقه‌مندی و گرایش مورد نظر، می‌توان یکی از شاخه‌های Routing & Switching ،   Security Voiceرا انتخاب کرده و یکی از مدارک Associate ، Professional و Expert را اخذ نمود.

مدارک سطح Associate نظیر CCNA و CCDA هستند. مدارک سطح Professional نظیر CCNP، CCSP و CCDP و مدارک سطحExpert نظیر CCDE و CCIE.